Zavřít dialog
Please Wait

Lektor

Zdeněk Vilímek

Lektor

Lektoruji ve třech oblastech – pedagogika a sociální péče (děti a mládež), výuka hry na hudební nástroj didgeridoo (děti, dospívající, dospělí i senioři) a celoživotní vzdělávání (pedagogové, sociální pracovníci, firemní sektor).

Pedagogika a sociální péče

pro děti a mládež

Výuka hry na hudební nástroj didgeridoo

děti, dospívající, dospělí i senioři

Celoživotní vzdělávání

pedagogové, sociální pracovníci, firemní sektor

S POHÁDKOU A HUDBOU KOLEM SVĚTA

Hudebně-dramatické pásmo (školky, školy běžné i speciální, komunitní centra, sociální zařízení)

pedagogika a sociální péče o děti a mládež
Hudebně-dramatické pásmo pro školky, školy běžné i speciální, komunitní centra a sociální zařízení

Společně se vydáme se na hudební pouť napříč různými kulturami světa. Rozezníme tělo i hlas, zatančíme jako indiáni, poslechneme si hudbu i pohádku, naučíme se domorodé písně, zasmějeme, zablbneme u španělské kytary, afrického djembe bubnu, australského didgeridoo, čínského pentatonického bubnu, tibetské mísy, valašské koncovky a všelijakých perkusí.

VÝUKA HRY NA DIDGERIDOO

Od roku 1999 nadšenec a hráč na australský dechový hudební nástroj didgeridoo, od roku 2005 lektor individuální a skupinové výuky hry na didgeridoo, autor metodických podkladů a tréninkového CD 1+2 Výuka hry na didgeridoo pro začátečníky a pokročilé hráče.

Zdenek Vilímek - výuka hry na didgeridoo
lektor na didgeridoo

Úroveň 1 - pro začátečníky a mírně pokročilé hráče

Prakticky zaměřený workshop podpořený autorskou metodikou zaměřený na vybudování pevných technických základů, na tělesné prožívání tedy a teď, princip bráničního dýchání a přetlakových komor, modulační techniky, základy hudební praxe, integrací dílčích dovedností a podpořený lektorskou i skupinovou reflexí.

Úroveň 2 - pro pokročilé hráče

Navazují workshop pro ty, kteří zvládají princip bráničního a cirkulačního dýchání, základní modulační techniky a chtějí se posunout dál. Obsahem workshopu jsou: rytmické figury (nabídka 18ti různých rytmických podkladů), barva tónu (alikvotní spektra), rytmické modulace v rámci vlastní kompozice a improvizace, didgeridoo a různé hudební styly - tradiční (rock, blues, jazz, samba,...) i moderní (break beat, jungle, drum´n´bass,...) - nabídka 20ti stylů, základy hudební kompozice aneb jak si vytvořit skladbu sám nebo s kapelou (propojení didgeridoo např. s kytarou, bubny, fujarou, koncovkou, tibetskou mísou apod.). Cílem je nabídnout širší prostor pro tvůrčí trénink, hravé komponování, improvizaci i větší didgeridoo zábavu.

CELOŽIVOTNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

komunikace, firewalk, teambuilding

Lektoruji tematicky zaměřené kurzy pro pedagogy a sociální pracovníky – Integrativní muzikoterapie pro pedagogické a sociální pracovníky, Zvládání stresu a umění relaxace, Syndrom vyhoření. Pro firemní sektor lektoruji v rámci teambuildingových akcí – komunikační a sociální dovednosti, autogenní trénink, bioenergetika a focousing, hudebně-pohybové aktivity, firewalk a překračování vlastních hranic.

Firewalk pro Kofolu – Martin Konečný - MK Consulting

Autogenní trénink - relaxační metoda - Zdeněk Vilímek

Tato stránka používá cookies za účelem efektivního poskytování služeb. Používáním této stránky s tím souhlasíte.