Zavřít dialog
Please Wait

Lektor

Zdeněk Vilímek

CELOŽIVOTNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

Pedagogika, sociální práce, firemní sektor

Lektoruji tematicky zaměřené kurzy: Emoční a sociální rozvoj, Stress management, Komunikace s lidmi se zdravotním postižením (ADHD, PAS, MP, MO), Rizikové chování a strategie ve školním prostředí, Muzikoterapie pro pedagogy a sociální pracovníky, Teambuildingové akce - firewalk, empowerment, autogenní trénink, bioenergetika a focousing.

VÝUKA HRY NA DIDGERIDOO

Od roku 1999 nadšenec a hráč na australský dechový hudební nástroj didgeridoo, od roku 2005 lektor individuální a skupinové výuky hry na didgeridoo, autor metodických podkladů a tréninkového CD 1+2 Výuka hry na didgeridoo pro začátečníky a pokročilé hráče.

Zdenek Vilímek - výuka hry na didgeridoo
lektor na didgeridoo

Úroveň 1 - pro začátečníky a mírně pokročilé hráče

Prakticky zaměřený workshop podpořený autorskou metodikou zaměřený na vybudování pevných technických základů, na tělesné prožívání tedy a teď, princip bráničního dýchání a přetlakových komor, modulační techniky, základy hudební praxe, integrací dílčích dovedností a podpořený lektorskou i skupinovou reflexí.

Úroveň 2 - pro pokročilé hráče

Navazují workshop pro ty, kteří zvládají princip bráničního a cirkulačního dýchání, základní modulační techniky a chtějí se posunout dál. Obsahem workshopu jsou: rytmické figury (nabídka 18ti různých rytmických podkladů), barva tónu (alikvotní spektra), rytmické modulace v rámci vlastní kompozice a improvizace, didgeridoo a různé hudební styly - tradiční (rock, blues, jazz, samba,...) i moderní (break beat, jungle, drum´n´bass,...) - nabídka 20ti stylů, základy hudební kompozice aneb jak si vytvořit skladbu sám nebo s kapelou (propojení didgeridoo např. s kytarou, bubny, fujarou, koncovkou, tibetskou mísou apod.). Cílem je nabídnout širší prostor pro tvůrčí trénink, hravé komponování, improvizaci i větší didgeridoo zábavu.

S HUDBOU KOLEM SVĚTA

Hudebně-dramatické pásmo (mateřské a základní školy, komunitní centra, sociální zařízení). Společně se vydáme se na dobrodružnou hudební pouť napříč různými kulturami světa. Rozezníme tělo i hlas, zatančíme si, odpočineme i zařádíme u španělské kytary, afrického djembe bubnu, indiánského pow-wow bubnu, australského dechového nástroje didgeridoo, čínského pentatonického bubnu, tibetské mísy, valašské koncovky a všelijakých perkusí.

pedagogika a sociální péče o děti a mládež
Hudebně-dramatické pásmo pro školky, školy běžné i speciální, komunitní centra a sociální zařízení

Firewalk pro Kofolu – Martin Konečný - MK Consulting

Autogenní trénink - relaxační metoda - Zdeněk Vilímek

Projekt JSEM JAKÝ JSEM - Upoutávka

JSEM JAKÝ JSEM - 1.část - Tělesné vnímání

JSEM JAKÝ JSEM - 2.část - Cítění

JSEM JAKÝ JSEM - 3.část - Myšlení

Workshosp Království srdce 2019

Chřibské putování - letní tábor Akropolis 2023

<

Mezinárodní benefiční festival Didgeridoo v jeskyni 2017

Muzikoinspirace pro děti - Víš co slunce z nebe vidí

Veselý tulák - bhódžpurská pohádka

Muzikoinspirace - Autentický pohyb s hudbou

Tato stránka používá cookies za účelem efektivního poskytování služeb. Používáním této stránky s tím souhlasíte.